محل تبلیغات شما

پرسون با دوچرخه کوهستان-لقمه بزرگتر از دهان!!

سلام به شما! دوچرخه سواری کوهستان یکی از رشته های جذاب و مهیج مرتبط با طبیعت گردی است که در سال های گذشته کم و بیش به آن پرداخته ام. عمدتا مسیرهایی که حالت جاده خاکی دارند بر حسب شیب و طول مسیر را می توان از نظر درجه سختی از آسان تا مشکل تقسیم بندی کرد. مسیرهایی مثل فرحزاد به امام زاده داوود، دشت لار و یا حتی منطقه خجیر در اطراف تهران جزء این دسته هستند! اما برخی از مسیرها شرایط خاص تری دارند و از نظر شیب و سنگلاخی بودن جزء مسیرهای دشوار و فنی محسوب می شوند. صعود و فرود از این مسیرها علاوه بر توان بدنی و دوچرخه مناسب به تجربه و فنون عبور از این گونه مسیرها نیازمند است!

قبلا قله پرسون را دو بار پیاده صعود کرده بودم و تصورم از مسیر آن، یک مسیر خاکی با شیب مناسب بود! اما در عمل و وقتی تصمیم گرفتم با دوچرخه آن را امتحان کنم چهره کاملا متفاوتی از این مسیر هویدا شد!! مسیری سنگلاخی با شیب کاملا تند و در یک کلام بد قلق!! به قول هادی عامل چقر بد بدن!! و اما اشتباه محاسباتی دیگرم انتخاب روز جمعه برای این برنامه بود. شلوغی مسیر چه از لحاظ کنترل و عدم برخورد با پیاده ها و چه از نظر تمرکز کردن و اظهار نظر و فضل گاه و بی گاه خلایق نامناسب و آزار دهنده است! تا دشت هویج اکثر مسیر دوچرخه به دست و بعضی جاها که شیب مناسبتری داشت سواره طی شد! بعد از دشت هم که عملا یک مسیر محو سنگلاخی در پیش بود و امکان رکاب زدن وجود نداشت. گروه ها هم یکی پس از دیگری ظاهر می شدند و ته مانده تمرکز را سلب می کردند! تازه فهمیدم به بعضی آدم ها برای انتخاب برنامه باید جواب پس داد. مثلا یه بنده خدایی که گولاخ و پهلوان پنبه یکی از این گروه ها بود با حالت طلب کاری گفت: تو که نمی تونی واسه چی با دوچرخه اومدی؟!! اونجا فهمیدم همیشه اینطوری نیست که حتما باید مزاحم کسی بشی تا متعرضت بشن!! گاهی اوقات وقتی داری کار خودتو می کنی و کاری به کسی نداری بازم متعرض می شن!! همچین ملتی داریم یعنی!!

القصه شرایط مطابق رؤیاهای من نبود و مسیر سخت تر از تصور اولیه. مشخصا به تمرین و مهارت خیلی بیشتری برای این سطح برنامه نیاز داشتم! بازگشت آسان تر از رفت بود و با اندکی دقت عمده مسیر را سواره طی کردم. اگرچه باز هم بعضی جاها به خاطر شیب خیلی تند و شلوغی مسیر احتیاط کرده و پیاده می شدم. دست آخر برای جلب رضایت خودم مسیر جاده افجه به برگ جهان را طی کردم که در بهار رؤیایی امسال واقعا فرح بخش بود!

ممنون از حوصله تان! در پناه حق!

پرچنان علم کوه تهران!!!

در محضر آزادکوه ...

برنامه های اخیر ...

مسیر ,دوچرخه ,شیب ,ها ,طی ,هم ,با دوچرخه ,از این ,از نظر ,چه از ,مسیر را

مشخصات

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

hytirichic Sebrina's life swamelovex Michael's notes ♪ یک حبــــه شعــــر ♪ ونوس بیوتی - شیراز آشپزخونه 20 Holly Valarie's memory soimahendo