محل تبلیغات شما

سلام به شما!

در هفته های اخیر فرصت مناسبی برای کوهنوردی مهیا بود. ماه خرداد طبیعت کوهستان در اوج سرسبزی و زیبایی است و بهترین فرصت برای گام گذاشتن در دامان طبیعت! هوای نسبتا پایدار کشور در این روزها نیز مزید بر علت می شود. بارش های ابتدای بهار امسال اگرچه ادامه دار نبود اما سبب طراوت و زیبایی مضاعف طبیعت لااقل در دامنه های البرز شده است! همچنین ذخیره مناسب برف سبب وجود بقایای برف های زمستانی و بهاره در جای جای کوهستان شده است. همه این ها مزیت کوهنوردی در این آخرین روزهای بهار سال جاری است!

۱۶ خرداد امسال برنامه ای داشتیم به قله ارفع کوه از روستای ارفعده. بعد از کمی جر و بحث با اهالی روستا در مورد پارک خودرو که ظاهرا دل پری از توریست ها هم داشتند و این روی برخوردشان اثر منفی گذاشته بود!!! مسیر نرمال جنگل و قله ارفع را پیش گرفتیم! هوای پایدار و بیش از حد گرم و همچنین اخلال در خواب ناشی از ماه رمضان روی ریتم بدنی اثر گذاشته و با کندی محسوس مواجه شده بودم! در هر حال خود را به قله و طبیعت بسیار زیبای پیرامون آن رساندیم و با استراحت و تجدید قوا در جان پناه قله روز خوبی را به پایان رساندیم! هر چند حین بازگشت در نزدیکی دماوند و جاجرود با مواجهه با خیل رانندگان IQ بالای ۱۳۰ که با کشف بی راهه ها و آفرود حاشیه جاده کوهی از خاک را به آسمان برده و سبب ایجاد کور گره ترافیکی شده بودند!!

اما در جمعه گذشته در حالی که راجع به مکان و نوع برنامه تردید داشتم، دقیقه ۹۰ با خانواده عازم شهر دماوند و دریاچه تار شدیم! اساسا از ابتدا برنامه ای برای کوهنوردی نداشتم. اما با رسیدن به منطقه و قرار گرفتن در طبیعت و آب و هوا و مناظر و . یک آن هوس صعود قله زرین کوه به سرم زد! از آن جایی که برنامه قبلی وجود نداشت طبعا تمهیداتی هم پیش بینی نشده بود! لذا در سبکی جدید با یک جفت صندل و دست خالی راهی مسیر شدم!! خوشبختانه مسیر صعود پاکوب و تا حد زیادی مشخص بود و آمادگی ناشی از برنامه هفته قبل و همچنین هوای لطیف و ایده آل سبب شد که کمتر مشکلی حس کنم و بتوانم به راحتی صعودی به این قله خاطره انگیز و زیبا پس از سال ها داشته باشم. مسیر برگشت هم تقریبا راحت طی شد و به جز شیب تند انتهای مسیر مشکل خاصی وجود نداشت! به هر حال سبک سبکبار و سرعتی برای قله ای که اکثر مسیر را با ماشین پیموده ایم و در شرایط ایده آل سبکی برای کوهنوردی است، که می تواند بسیار لذت بخش هم باشد!

گاه بازگشت مشکل رانندگان IQ بالا باز هم تکرار شد. به هر حال زندگی در کشوری که مردم آن ضریب هوشی بالا و البته وجدان و اخلاقیات بالاتری دارند چنین مشکلاتی هم در بر دارد!!

تصاویر برنامه ها در: climbinhaze@

سالم و شاد باشید!

پرچنان علم کوه تهران!!!

در محضر آزادکوه ...

برنامه های اخیر ...

برنامه ,قله ,مسیر ,هم ,طبیعت ,ها ,برای کوهنوردی ,هر حال ,را به ,قله ارفع ,دماوند و

مشخصات

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

ایران فیشر مطالعات خاورمیانه و شمال آفریقا فروشگاه اینترنتی بهارانه Ricky's game دلنوشته های من evflagunol شرکت تخصصی لباس فرم و لباس کار بندوز vivagraphic Yen's blog sicresela